Yeni Nokia 3310 Bazı Ülkelerde Çalışmayacak !

Paylaş:
Yeni Nokia 3310 Bazı Ülkelerde Çalışmayacak !
Nokia uzun süren sessizliğini MWC 2017'de bozdu ve üç telefon birden tanıttı. Orijinal Nokia 3310 modeline göre daha küçük, hafif ve ince olan yeni model; sarı, yeşil ve lacivert gibi renk seçenekleriyle daha renkli bir görünüme sahip.

Yeni Nokia 3310'un Özellikleri : 
Yılan oyunuyla milyonları fetheden telefonu Nokia markasının haklarını alan HMD tarafından üretilidi. Yeni 3310 2.4 inç QVGA ekran, 2 megapiksel kamera ve microSD slotuyla geldi. Üstelik Yılan yani Snake oyunu da yenilenmiş versiyonuyla telefonun içinde yer alıyor. 22 saat konuşma süresine sahip telefon, 1 ay da bekleme süresine sahip. Nokia'nın popüler zili de telefonda mevcut. 16 megabayt hafızaya sahip yeni 3310, microSD yuvası sayesinde hafızası 32 GB'a kadar genişletilebilir. Telefonda interneti kullanabilmek için Opera Mini tarayıcısı bulunuyor.

Yeni Nokia 3310 Bazı Ülkelerde Çalışmayacak :
GSM operatörlerinin 900-MHz frekansını desteklememesinden dolayı yeni Nokia 3310 bazı ülkelerde çalışmayacak. Bu haberi duyan kullanıcıların birçoğu hayal kırıklığına uğradı. Bu ülkeler, ABD ile Kanada ülkeleridir. Öte yandan ülkemizde ise böyle bir durum söz konusu değil. Belirtilene göre cihaz, Avrupa ve Asya'da serbestçe çalışabilecek/kullanılabilecek.

Satış Fiyatları :
MWC'de en çok ilgi gören Nokia 3310 modeli, nisan ayında satışa sunulacak. Yeni 3310'un Türkiye'de ki fiyatı 220 ya da 250 lira arasında olması bekleniyor.

26 yorum:

 1. İlk başta bana, çok damla türevi desene benzer olduğu için hoş gelmemişti fakat artık her yerde göre göre telefonun görünümüne alıştım gibi. Eskiyi y'ad etmek adına bir tane almayı düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 2. Abd ve kanada ülkelerinde çalışmasa da satılır bence millet zaten ihtiyaçtan değil geyiğine alacak telefonu :D

  YanıtlaSil
 3. bizim ülkede kullanılabilcek olması güzel birşey ben almayacağım ama alcaklar için güzel bri haber olmuş :)

  YanıtlaSil
 4. efsane geri dönüyor. para olursa kesin alacağım. bizim ülkemizde satışa çıksın yeter

  YanıtlaSil
 5. Katılıyorum @gifciniz. İhtiyaç sebebiyle alan olmaz. herkes eski günleri yad etmek istiyor

  YanıtlaSil
 6. Çalışmasın zaten ne gerek var. Nokianın şuanki stratejisi çok ynalış. Android üstüne yoğunlaşması gerekiyor. Yeni 3310 tutunduracak şey değil. Tamam eski abi diyoruz ama artık sökmez o.

  YanıtlaSil
 7. yeni 3310 un eski reisin yerini dolduramayacağı besbelli. Nerde o düştün mü sadece arka kapağı çıkan telefon nerde o yıla oyunuu ....

  YanıtlaSil
 8. Valide ye alacağım akıllı telefonları bizler gibi kullanamıyorlar nokia ya iyi alıştılar :) Kısacası tuşlu teelfonlara :) kullanmazsada bir köşede durur öyle :) Eski nokia ile ceviz kırıyordum ben :D bununla da kırılırsa olmuştur telefom :)

  YanıtlaSil
 9. Bence bu telefon da tutmaz nokia ne kadar piyasada kalmayı hedeflesede bu iş böyle olmayacak kesinlikle

  YanıtlaSil
 10. nokia böyle bir geri dönüş mü yapmaya kalktı ne yaptı anlamadım bence çk gereksiz tamam nostalji dersin vs. ama pek işe yarayacağını ya da satılacağını sanmıyorum.

  YanıtlaSil
 11. Bence gayet güzel bir tasarımı olacak, efsanenin dönmesi de diğer telefon piyasasını öldürecek!!

  YanıtlaSil
 12. abd ve kanada da zaten pek bu telefonları alan olacağını zannetmiyorum. onlar bizler gibi eskilerin klasikliğin kıymetini bilmezler :)

  YanıtlaSil
 13. nokia aklımızdan çıkmayan 3310 modeli ile piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Unutulmayanları yadetmet için bende kızıma birtane almak istiyorum bak babanda bundan kullanırdı gibisinden...

  YanıtlaSil
 14. adamların ürettiği telefonun akılda kalan tek özelliği ceviz kırmak :) ürün mü yanlış yoksa akılda kalmada sorun mu var.

  YanıtlaSil
 15. Benim pek hoşuma gitmedi cırtlak renk :) Valla aynı eskisinden üretselerdi bence daha çok satılabilirdi insanlar sırf zevk için ikinci telefon olarak alır bulundururlardı.

  YanıtlaSil
 16. 3310 geliyor dediklerinde nedense çok heyecanlanmıştım ama bir yandan da prim amaçlı olarak bir efsaneyi rezil ederek ellerine ne geçeceğini düşündüm. Öyle de oldu zaten. Şimdi 3310 dendiğinde aklımıza artık o efsane tel değil, bu prim kasmaya çalışan cihaz gelecek. Bu sefer olmadı Nokia...

  YanıtlaSil
 17. nokia 3310 belirli bir kısım kullanıcı için oldukça ihtiyaç duyulan telefon. özellikle de dedem gibi telefona ihtiyaç duyup ta teknoloji ile arası iyi olmayan insanlar için.

  YanıtlaSil
 18. Sırf reklam olsun diye çıkartılan bir telefon gibi geliyor bana. Yoksa bu devirde bu telefonu pek kullanacak kimse yoktur.

  YanıtlaSil
 19. ABD ile Kanada ülkelerinde kullanılmıyorsa bunun bir sebebi vardır muhakkak. Bence biz de kullanmayalım :)

  YanıtlaSil
 20. Fiyatı gayet iyi. Ülkemize gelince bir adet almayı düşünüyorum. Tasarımı benim gerçekte çok hoşuma gitti.

  YanıtlaSil
 21. Zaten ben bu telefonu satış yapmak adına çıkarttıklarını düşünmüyorum ki Nokia pazara geri döndüğünü güzel bir reklam aracı olarak tanıtmak istedi gibime geliyor.

  YanıtlaSil
 22. Eminim Türkiye'de bir anda yine en çok kullanılan telefonlar kategorisine girecektir, sonuçta 50 yaş üzeri inatla özlemle tuşlu telefonlar kullanıyorlar :)

  YanıtlaSil
 23. Türkiyede bu telefonu kullanan en fazla yaşlı kesim olur. Genç kesimlerimiz için yeterli özellikleri barındırmadığı tartışmasız..

  YanıtlaSil
 24. hala 3310 bir fenomen olması sanırım sağlam olmasında saklı birde şarjının uzun gitmesi olsa gerek

  YanıtlaSil
 25. NOKİ eski sürüm telefonlarını yeni teknolojiye uyarlarak piyasaya çıkardı. Bakalım ülkemize ne zaman gelecek.

  YanıtlaSil
 26. Güzel Türkiye`de çalışacakmış. Buna sevindim fiyatı ölü durumuna gelsin kesin alacağım

  YanıtlaSil