Spotify'den Müzik Anlaşması !

Spotify'den Müzik Anlaşması !
Spotify'nin Üst Yöneticisi (CEO) Daniel Ek, UMG'ye bağlı müzik sanatçılarının albümlerini ve şarkılarını piyasaya çıkmadan 2 hafta önce Spotify kullanıcılarına özel olarak sunulacağını belirtti.

UMG şirketi internetten müzik yayını yapmanın artık sektörün önemli bir bölümünü oluşturduğuna dikkati çekerek, bu sayede müzik endüstrisinin son 20 yılda ilk defa önemli oranda büyüme kaydettiğinin altını çizdi.

UMG ile yapılan anlaşmanın ardından, Spotify'ın diğer iki plak devi Warner Music Group ve Sony Music Group ile de kısa sürede benzer anlaşmalar sağlayacağını da bildirildi.

İsveç'in başkenti Stockholm'de 2006 yılında kurulan Spotify'nin dünya genelinde yaklaşık 100 milyon kullanıcısı ve 50 milyon abonesi bulunuyor.

4 yorum:

 1. Yakın bir zamanda müzik piyasasını eline alarak baya iyi işler ve korsan müzik işlevlerine çok iyi bir darbe vurmuş gibi gözüküyor. Ayrıca Kullanıcı ve abone sayısına bakılırsa çok iyi bir kazanç elde ettikleri Belli oluyor

  YanıtlaSil
 2. Spotify uygulamasını kullanıyorum ve memnunum gerçekten.

  YanıtlaSil
 3. spotify bu konuda oldukça güzel bir taktik uygulamış. müzikseverlerin kalbini fethedeceği malum.

  YanıtlaSil
 4. Sanırım ICO anlaşması denilen bir anlaşma ile çok büyük bir rakip çıkacağı haberinden sonra spotify 'ın etekleri tutuştu. Bunun sebebi sadece bu olabilir.

  YanıtlaSil