Twitter'da 140 Karakter Değişikliği

Paylaş:
Twitter'da 140 Karakter Değişikliği
Twitter, 140 karakter sınırında bir değişiklik yapma kararı aldı. Twitter merakla beklenen yeniliğini geçenlerde duyurdu. Popüler sosyal medya uygulamasına yaptığı yenilik ile 140 karakter sınırı genişletildi.

Yapılan değişik ile Twitter'dan cevap olarak yazılan tweet’lerde gönderilen kişinin kullanıcı adı yer almayacak. Bu sayede cevap verilen kişinin adı 140 karakter sınırına etki etmeyecek. Yani kısacası 140 karakterin tamamı cevap olarak yazılabilecek.

Yapılan  bu değişim Twitter kullanıcılarının ve link paylaşımı yapan medya ve ticari kuruluşlar içinde büyük bir avantaj olacaktır.

18 yorum:

 1. 140 karakter sınırının genişletilmesi iyi olmuş. aslında 255 karaktere çıkarsalar daha iyi olacak. en azından millet rahat rahat yazar.

  YanıtlaSil
 2. hakikaten çok iyi olmuş makale içinde ayrıca teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Yazdıklarımız sınırlı kalıyordu böyle olması gerçekten çok iyi olmuş.

  YanıtlaSil
 4. Sonunda ya harf saymaktan bi hal olduk twda sonunda biraz düzenleme gelmiş

  YanıtlaSil
 5. twitter ın diğer sosyal medya sitelerinden biraz geri kalmasının sebebi bu karakter olayıdır. Ben bizzat bu sebeb nedeni ile aktif bir şekilde kullanmıyorum twitterı.. Yusuf'un dediği gibi harf say say bir hal olduk yani.

  YanıtlaSil
 6. Yine de çok artmamış sanki? :) Neden bu kadar sevindik ki çok öyle aman aman da artmamış :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de çok büyük bir artış olmamış. kullanıcı adı 5 ile 10 karakter arası bir şey. O kadarlık bir kazanç var. Ama 140 karakter de az olunca 3-5 karakter önemli olabilir :) Bir de kullanıcı ismi uzun olanlar için çok büyük bir gelişme olmuş :)))

   Sil
 7. Çok faydalı bilgiler vermişsiniz. Teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 8. Bir sınırın olması yanlış heleki özgürlük dünyası olan İnternet üzerinde olması gereken yavaş yavaş yapılıyor gündemde daha fazla kalabilmek adına

  YanıtlaSil
 9. Uzun bir nick kullanan benim için baya iyi oldu yani trentopic olucaktim hep bu olay yüzünden olamıyorsunuz yeni tt ben olucam #thankstwitter

  YanıtlaSil
 10. 140 karaktere bişey sığdıramıyodum ya anlatmak istediğim hep yarım kalıyodu değişiklik için geç bile kaldılar arkadaş neyse geç olsun güç olmasın

  YanıtlaSil
 11. twitter gittikçe artan sosyal medya rekabetine karşı kendini güncelleyerek yerini korumak istiyor. İyi bir gelişme olmuş

  YanıtlaSil
 12. Gerçekten de artık bunun olması gerekirdi. Zira bir şey anlatmak istediğinde yarım kalıyordu.

  YanıtlaSil
 13. Olması gerekendi asılnda hatta geç bile kaldılar diyebiliriz.

  YanıtlaSil
 14. bence twitter kurucuları kısa kes aydın havası olsun atasözünü duymuşlar o yüzden kısa :) yok ya daha önce sms ile yani 160 karakter twit atılıyormuş, 20 si kullanıcı adı, ondan 140 karakter :)

  YanıtlaSil
 15. Neden 140. Yapsana arkadaş 1000 karakter millet rahat rahat anlatsın içini döksün nolacak sanki. Burdan yetkililere duyurulur.

  YanıtlaSil