Apple iPhone Format Atmak (Fabrika Ayarları)

Apple iPhone Format Atmak (Fabrika Ayarları)
iPhone'a format atma ya da fabrika ayarlarına döndürmek için ne yapmak gerekiyor? iPhone'ların tüm modellerine yani iPhone 4, 5, 6 ve 7 farketmiyor hepsinde format atmak ya da fabrika ayarlarına dönmek aynı şekilde yapılmaktadır.

Öncelikle format atmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Verilerinizin yedeğini almak için iTunes ya da iCloud'dan faydalanabilirsiniz.

Yedekleme işlemi bittikten sonra cihazınızın ''Ayarlar > Genel > Sıfırla'' yolunu takip ederek cihazı fabrika ayarlarına çevirebileceğiniz bölümü bulabilirsiniz.

''Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil'' bölümüne tıkladıktan sonra ''iPhone'u Sil'' e tıklayarak telefonunuzu kolaylıkla tamamen sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan kısa bir süre sonra iPhone cihazınız kendisini yeniden başlatacak ve reset atma işlemi bir kaç dakika bile sürmeden açılacak.

Eğer bu işlem uzun derseniz iPhone cihaza ikinci bir format atma yolu da vardır arkadaşlar. Öncelikle cihazınızı kapatınız daha sonra cihazın açma kapama tuşu ile home tuşuna aynı anda basarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Söylemiş olduğumuz işlemleri yaptıktan sonra sanki fabrikadan yeni çıkmış gibi bir iPhone cihazınız olmuş olacak güle güle kullanmanızı diliyorum.

Bu işlemi genelde mağazadan iPhone cihazını ikinci el olarak alanlar yapıyor. Ya da cihazı yavaşlayanlar için olmazsa olmaz bir işlem. Umarım işinize yarar bir bilgi olmuştur.

2 yorum:

  1. Admin denedim ancak olmuyor yardımcı olur musun?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tabiki mail adresimden bana ulaşın. orakciblog@gmail.com

      Sil