Facebook Anlık Makalelere Üyelik Bölümü Ekleyeceğini Doğruladı

Facebook Anlık Makalelere Üyelik Bölümü Ekleyeceğini Doğruladı
Facebook, kullanıcıları Anlık Makaleler bölümündeki yayıncıların hikayelerini okuduktan sonra yayınlara abone olabilecek. Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, sonbaharda şirketin hızlı yüklenen haber biçimi olan Anlık Makalelerdeki abonelikleri test etmeye başlayacağını doğruladı.

Zuckerberg, "Eğer insanlar Facebook’ta okudukları haberlerden sonra ilgili yayıncıya ücretli olarak üye olmaya karar verirlerse, söz konusu üyelik ücretinden Facebook hiçbir kesinti yapmayacak" şeklinde konuştu.

Ücretli aboneliklerin geldiği haberleri ilk kez geçen ay Recode tarafından bildirilmişti. The New York Times ve The Wall Street Journal gibi büyük yayıncılar, formatın iyi olmadığını ve para kaybetmelerine neden olduğu endişeleri nedeniyle Anlık Makaleler'den uzaklaşmaya başlamıştı.

Eğer Facebook bu yayıncıların üyelik gelirlerini artırabilirse, bazıları geri gelmek için istekli olacabileceklerini belirttiler.

Facebook, hangi yayıncıların teste katılacağını belirtmekten kaçındı. Şirket, farklı ebatlarda, coğrafi konumlarda ve iş modellerinde bir dizi yayıncı içermeye çalıştığını açıkladı.

Kaynak : https://www.theverge.com/2017/8/23/16191510/facebook-instant-articles-subscriptions-confirmed

4 yorum:

 1. Haber siteleri çok fazla spam yapacakları için bu kötü oldu :(

  YanıtlaSil
 2. Yakında forumlarda Facebook anlık makaleniz yayınlar başlıklarını görürüz.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba ben Ahmet paylaşımin çok güzel olmuş tesekurler ederim devamı ni diliyoruz.

  YanıtlaSil
 4. Facebook hergün yeni şeyler ile çıkıyor karşımıza yakında google rakip olacak sanırım ama işi ticarete döken webmaster arkadaşlar yakında toplaşırlar forumlarda.

  YanıtlaSil