Apple iPhone Format Atmak (Fabrika Ayarları)

Paylaş:
Apple iPhone Format Atmak (Fabrika Ayarları)
iPhone'a format atma ya da fabrika ayarlarına döndürmek için ne yapmak gerekiyor?

iPhone'ların tüm modellerine yani iPhone 4, 5, 6, 7, 8 ve X farketmiyor hepsinde format atmak ya da fabrika ayarlarına dönmek aynı şekilde yapılmaktadır.

Öncelikle format atmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Verilerinizin yedeğini almak için iTunes ya da iCloud'dan faydalanabilirsiniz.

Yedekleme işlemi bittikten sonra cihazınıza format atmak için aşağıdaki yolları takip ediniz.

 • 1.Adım : ''Ayarlar > Genel > Sıfırla'' yolunu takip ederek cihazı fabrika ayarlarına çevirebileceğiniz bölümü bulabilirsiniz.
 • 2.Adım : ''Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil'' bölümüne tıkladıktan sonra ''iPhone'u Sil'' e tıklayarak telefonunuzu kolaylıkla tamamen sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan kısa bir süre sonra iPhone cihazınız kendisini yeniden başlatacak ve reset atma işlemi bir kaç dakika bile sürmeden açılacak.

Eğer bu işlem uzun derseniz sahip olduğunuz iPhone cihazınıza ikinci bir format atma yolu daha var.

Öncelikle cihazınızı kapatınız daha sonra cihazın açma kapama tuşu ile home tuşuna aynı anda basarak format (Fabrika ayarları) işlemini yapabilirsiniz.

Söylemiş olduğum işlemleri yaptıktan sonra ilk sistem güncellemesi kurulmuş bir iPhone cihazına sahip olmuş olacaksınız.

Bu işlemi genelde mağazadan iPhone cihazını ikinci el olarak alanlar ya da cihazı yavaşlayanlar yapmaktadır. Umarım işinize yarar bir bilgi olmuştur. Aklınıza bir soru takılır veya cihazınıza yukarıda anlatmış olduğumuz yollardan işlemi yapamaz iseniz yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4 yorum:

 1. Burak Gürleyen19 Mart 2018 19:20

  Hocam iphone 4s var bende ama format atarken hata veriyor ne yapmalıyım ?

  YanıtlaSil
 2. Çok işime yaradı ancak bi hızlanma söz konusu olmadı bu telefonu hızlandırmak için ne yapmam lazım hocam. Bu arada cihaz 5s

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iOS güncellemelerinden dolayı eski cihazlar yavaşlıyor maalesef bunun için pek yapacak bişey yok.

   Sil